info@sadrokartonovesystemy.eu
tel.: 0904 585 281
SADROKARTÓN
• Sadrokartón je výhodným stavebným materiálom
Sadrokartón má ako stavebný materiál veľa predností. Sú to predovšetkým ľahkosť, elegancia a čistota detailu na jednej strane, a jednoduchá realizácia na strane druhej.

• Sadrokartón a jeho použitie
Sadrokartón sa nehodí na nosné konštrukcie ani na použitie v exteriéri, v interiéri sa však môže použiť aj vo vlhkom prostredí.

• Sadrokartón je dôležitý pri tzv. suchej výstavbe
Sadrokartón má nulovú vysúšaciu dobu, navyše je možné povrch okamžite upravovať. Okrem toho sadra zaisťuje optimálnu klímu v miestnosti, čo ocenia najmä ľudia s astmatickými problémami.

• Sadrokartón sa pripevňuje na nosnú konštrukciu
Sadrokartónová konštrukcia má v princípe vždy o nosnú – podkladovú konštrukciu, ktorá je opláštená sadrokartónovými doskami.

• Sadrokartón a jeho vlastnosti
Sadrokartón tvorí sadrové jadro, ktoré je obojstranne opláštené vrstvou kartónu – papiera. Toto zloženie zabezpečuje dostatočnú pružnosť a pevnosť, v prípade potreby sa dá pomocou špeciálnych prísad dosiahnuť napr. zvýšená požiarna odolnosť alebo vyššia odolnosť proti vlhkosti.

• Sadrokartón sa dodáva v doskách rôznych rozmerov
Sadrokartón, ako dosky, sa vyrába v šírkach 120 alebo 125 cm a v rôznych dĺžkach (od 200 do 300 cm), avšak vďaka jednoduchému deleniu či rezaniu dosiek nie je výrobný rozmer z hľadiska montáže vôbec dôležitý. Štandardná hrúbka sadrokartónovej dosky je 12,5 mm, 15 mm alebo 18 mm a výber vhodnej hrúbky závisí od účelu použitia.

• Sadrokartón pre deliace konštrukcie, obklady a podlahy
Sadrokartón sa dá použiť aj napríklad na deliace konštrukcie – priečky, na obklad murovaných konštrukcií spôsobom priameho lepenia, ale aj na zhotovenie pevnej podlahovej vrstvy ako náhrady za betónový poter.

• Sadrokartón pre inštalačné priečky
Ďalej možno sadrokartón použiť pri budovaní inštalačných priečok, do ktorých sa skryjú nosné konštrukcie a inštalácie zariaďovacích predmetov kúpeľne. Dá sa rôzne ohýbať a možno z neho vytvárať vlnovky a oblúky.
Copyright© SobrinusGips   |   Tvorba web stránok
tvorba web stránok
To najlepšie
pre Vaše pohodlie
SOBRINUSGIPS SADROKARTÓNOVÉ SYSTÉMY
KONTAKTY
SobrinusGips
Havanská 9
040 13 Košice

Mobil: 0904 585 281
          0915 377 227

Email:

info@sadrokartonovesystemy.eu
>> viac

sadrokartonovesystemy

.eu